I Przegląd Filmów Wietnamskich "Kino w pięciu smakach" - Arteria

Fundacja Sztuki ARTERIA, po ogromnym sukcesie Podróży do Azji i otrzymaniu nagrody Wdechy 2006 przyznanej przez dziennikarzy oraz czytelników Gazety Co Jest Grane za najciekawsze wydarzenie kulturalne roku, organizuje kolejny projekt przybliżający kulturę Wietnamu.

Nagradzane na festiwalach całego świata egzotyczne i intensywne kino wietnamskie nie było dotychczas prezentowane w Polsce. Co setny Warszawiak jest Wietnamczykiem, a wciąż tak niewiele o nich wiemy. Zapraszamy na wyprawę do kraju, którego historia oraz kultura stworzyły barwną i niezwykłą formalnie kinematografię.

W czasie przeglądu będzie można ponadto wziąć udział w spotkaniach z twórcami i zaproszonymi gośćmi. Każdemu seansowi towarzyszyć będzie dyskusja, happening lub prelekcja. Kino Muranów zamieni się w wietnamski pałac wypełniony zapachem kadzideł i jaśminowej herbaty. Bar serwować będzie wietnamskie przekąski, a w sklepiku będzie można kupić książki o Wietnamie lub napisane przez wietnamskich autorów . Przed kinem zostanie odsłonięta ogromna rzeźba Świni, według kalendarza księżycowego zodiakalnego symbolu roku 2007.

Zapraszamy, to będzie więcej niż tylko przegląd filmowy!

design: Studio Bakalie wykonanie: jakubarteria.art.pl banery i animacje - OSTY studio(2005) ©2005-07 Arteria