PL ENG
Tết Tân Mão 2011: Rok Kota - Wietnamski Nowy Rok
Rok Kota 2011

4 lutego 2011, piątek, od 20:00

ALE SAJGON!, ul. Wileńska 21
SATURATOR, ul. 11-go Listopada 22

 

Yoga Terror, Popkultura, Furia Futrzaków

Bilety: 20 zł

 

Nowy Rok w Warszawie w lutym? Tylko na Pradze 4 lutego! W dodatku, jeśli tego dnia przebiegnie wam drogę nawet i czarny kot – traktujcie to jako dobry, noworoczny omen, bo już od 3 lutego oficjalnym znakiem zodiaku Nowego Roku będzie właśnie Kot.

Jak co roku, na Pradze będzie można oficjalnie świętować nadejście azjatyckiego Nowego Roku, liczonego według kalendarza lunarnego, i zmianę znaku zodiaku – tym razem jednak, obok Saturatora, który przez kilka ostatnich lat gościł tę noworoczną imprezę – będzie także nowo otwarty klub Ale Sajgon na ulicy Wileńskiej.

Noworoczną imprezę rozgrzeją zespoły Yoga Terror, Pop Kultura oraz – tego na początek Roku Kota zabraknąć by nie mogło – Furia Futrzaków . To oczywiście nie wszystko – DJ Magura serwuje w klubach Orient Disco – Przed Upadkiem Sajgonu, a przed oboma klubami będzie można obejrzeć pokaz latających lampionów, bez którego żaden azjatycki Nowy Rok się obejść nie może.

Tradycyjnie na imprezie w obu klubach będzie można też spróbować „zakazanych” wietnamskich potraw. Kto miał okazję świętować z nami poprzednie edycje Tet – wie, że larwy jedwabników czy omlet z mózgiem to tylko przystawki i początek kulinarnych doznań ekstremalnych.
Dla tych, którzy jednak woleliby pozostać przy daniach bardziej tradycyjnych, przygotujemy także łagodniejszą wersję menu.

Ponadto jako wizualizacje – wietnamska wersja serialu „Brzydula”. Nie zabraknie też noworocznych konkursów, dzięki którym będzie można przetestować swoją odwagę kulinarną i możliwości wokalne.

A co przyniesie wam Nowy Rok – przepowiedzą wam za dobry napiwek barmani w klubie Ale Sajgon. Od nich będziecie też mogli się dowiedzieć, jaki jest wasz znak zodiaku według kalendarza lunarnego (jeśli jeszcze tego nie wiecie albo nie zdążycie sprawdzić przed imprezą).

Szczęśliwego Kolejnego Nowego Roku!

 

Rozkład jazdy:

Ale Sajgon:

 • 20.30 - 22.00 - Popkultura
 • 22.00-22.30 - lampiony
 • 23.00 - DJ Magura

Saturator:

 • 21.00-22.30 - Yoga Terror
 • 22.30-23 - lampiony
 • 23-00.30 - Furia Futrzaków

 

MENU (w cenie biletu!)

 • Bánh chưng - rodzaj ciasta z ryżu kleistego, wieprzowiny i fasoli złocistej (mung) gotowanego w opakowaniu z liści bananowych. (najbardziej tradycyjny i obowiązkowe na Tet)
 • Xôi gấc - świąteczny czerwony ryż klejący
 • Lòng lợn & mắm tôm - Flaki z pastą krewetkową
 • Trứng vịt lộn - kacze embriony
 • Tiết Canh Vịt – czarnina po wietnamsku (mówi się, że nie można być prawdziwym Wietnamczykiem, jeśli się tego nie zjadło)
 • Gà đực luộc – kogut ugotowany w całości
 • Cơm rang - smażony ryż po wietnamsku
 • đậu phụ sốt cà chua – tofu w sosie pomidorowym
 • giò chả - szynka wietnamska
 • bánh phồng tôm – chipsy krewetkowe

 

Informacje o zespołach

 

POPKULTURA

Zespół założyła dwa lata temu czwórka utalentowanych artystów: Karina Mirowska, Krzysztof Kilar, Tomasz Przywara i Konrad Nowak. Popkultura od początku udowadnia, że tradycyjnie rockowe połączenie wokalu, gitary, basu i perkusji może wciąż zaskakiwać ciekawym brzmieniem. Nietypowe aranżacje i dźwięki są jednak tylko dopełnieniem dojrzałego przekazu grupy. Muzycy pokazują, że kultura popularna nie zawsze musi oznaczać kicz i pozbawioną wartości komercyjną papkę. Równie dobrze może być inspiracją do pełnych emocji piosenek. Wszystkie występy zespołu są wyjątkowe i energetyczne. Zespół stawia na jakość również w przypadku wydawnictw. Po ciepło przyjętej premierze EP’ki, rozpoczął intensywne prace nad pierwszym albumem.

Karina Mirowska to charyzmatyczna wokalistka o nieprzeciętnym głosie i autorka tekstów, która udziela się także w innych projektach koncertując na terenie całego kraju. Jako muzyk z wykształcenia, zajmuje się również kompozycją. Krzysztof Kilar to gitarzysta i świetny kompozytor, potrafiący wydobyć z instrumentu to, co najlepsze, a przy tym niesamowity showman, który na scenie czuje się jak ryba w wodzie. Tomasz Przywara to niezwykle uzdolniony basista, czerpiący pomysły z różnych gatunków muzycznych, a Konrad Nowak razem z Tomkiem tworzy zgraną sekcje rytmiczną.

www.myspace.com/popkulturowy

 

YOGA TERROR

Młody warszawski zespół grający energetyczny i wybuchowy funk metal, którym wyraża otwartość na różnorodność kulturową i pozytywne nastawienie do życia obecne w nowoczesnym i szybko rozwijającym się świecie. Poprzez swoją muzykę pragnie stać się częścią wielonarodowościowej rebelii na rzecz poszanowania tradycji odmiennych kultur, harmonii i porozumienia ludzi o zróżnicowanym pochodzeniu etnicznym, społecznym i ekonomicznym. Chce stać się mikrofonem dla tych którzy milczą powodowani strachem, wątpliwościami, zdezorientowaniem lub prześladowaniem społecznym.

Zespół powstał z inicjatywy gitarzysty wietnamskiego pochodzenia Michała Truonga (ex Rootwater) oraz perkusisty Przemka "Kuczego" Kuczyńskiego (ex Dianoya). Skład uzupełniają Krzysiek Truong (gitara), Daniel Podsiadło (bas) oraz peruwiański wokalista Luis Escobedo (ex Jetlag). W chwili obecnej Yoga-Terroryści intensywnie koncertują i komponują utwory na swój debiutancki album.

www.youtube.com/watch?v=ArS7p6rwYb4

www.myspace.com/yogaterror

 

FURIA FUTRZAKÓW

Energetyczny, piosenkowy pop w kolorowym, elektronicznym wydaniu. Nowoczesna muzyka klubowa nieskrępowana konwenansami. Zespół tworzą: Kinga Miśkiewicz – wokalistka o głosie, który „ściska serce i unosi budynki”, Andrzej Pieszak – klasycznie wykształcony pianista oraz Peter Bergstrand – mistrz konsolety. Połączyła ich fascynacja muzyką elektroniczną i wyrafinowanym popem. Razem nagrali debiutancki album, który ukazał się w zeszłym roku.

www.youtube.com/watch?v=ZIPcQ_iX6uM

www.furiafutrzakow.pl

fot. Iza Grzybowska

 

Bilety: 20 zł - do kupienia w dniu imprezy w klubie.
Bilet upoważnia do wejścia do obu klubów.

Kontakt: 609-86-89-89 (Nam Le Tuan), 788-41-07-57

Organizatorzy: Ale Sajgon, Saturator, Fundacja Sztuki Arteria.

Partner: Dom Kultury Praga

 

design: Studio Bakalie wykonanie: jakubarteria.art.pl banery i animacje - OSTY studio(2005) ©2005-07 Arteria