PRACOWNIA PIKSEL

www.piksel.art.pl

Powstała na początku 2006 roku w Warszawie w przedwojennej kamienicy niedaleko Placu Politechniki. Piksel stworzyli Krzysztof Gromek – operator filmowy i fotograf oraz artyści multimedialni Marek Musioł i Grzegorz Szyma po ASP, członkowie i twórcy audiowizualnej grupy Rh+.

Założyciele Piksla postanowili stworzyć miejsce dla twórczości i prezentacji swoich prac fotograficzych, graficznych, malarskich i multimedialnych. Do współpracy w przygotowaniu wystaw zapraszają również gości. Wernisaż "Otwarcie Pracowni" odbył się w marcu br., a w maju zaprezentowano nową wystawę pt. "Pasja według Piotrusia Pana". Oddzielną działalnościa Piksla jest promocja sztuki awangardowej, w tym filmu, video artu i muzyki. Członkowie Pracowni organizują też warsztaty dla uczniów i studentów szkół artystycznych, m.in. w dziedzinie scenografii, grafiki i komputerowej realizacji video.


SEZON ARTYSTYCZNY W PIKSLU - listopad 2006

Po premierze przedstawienia Oty Pavla "Śmierć pieknych saren" (9 listopada) w dniu 11 listopada 2006 r. w Pracowni Piksel odbędą się dwa ważne wydarzenia: wernisaż kolejnej wystawy twórców Pracowni pt. "MADE IN Polska" oraz audycja audiowizualna RADIOPROJEKT. Termin tych wydarzeń nie jest przypadkowy. Od 6 lat w mieszkaniu jednego z twórców Pracowni Piksel w Warszawie odbywał się w dniu 11 listopada  Salon Niepodległości czyli "spotkanie w celu jeszcze większej niepodległości w warunkach ekstremalnych i utrwalenia tego w dowolnej postaci". Chodziło przede wszystkim o to, aby Święto Niepodległości uczcić przez twórczość, spotkanie i zabawę, a nie smutne akademie rocznicowe. Przez kilka dni komuna zaproszonych gości koczowała w domu gospodarza, a postać Marszałka była punktem wyjścia do działań teatralnych, filmowych i muzycznych w iście Gombrowiczowskim klimacie. W tym roku, wobec powstania Pracowni twórczy duch Salonu Niepodległości zagości 11 listopada w Pikslu.


wystawa "MADE IN Polska " - wernisaż
autorzy: /gromek/łyczkowski/musioł/szyma/

Prezentowane prace fotograficzne, graficzne, malarskie i multimedialne powstały w Polsce czyli podobno nigdzie, specjalnie na wystawę w Pikslu. Będzie to próba artystycznej konfrontacji z problemem miejsca, w którym artysta żyje i tworzy, czerpie inspiracje, które opisuje, z którego ucieka i do którego wraca, fizycznie lub mentalnie.


RADIOPROJEKT - Architektura i Moralność
Redaktorzy: Krzysztof Gromek, Marek Musioł, Grzegorz Szyma

Radioprojekt proponuje nowa formułę radia, w której dźwiękom towarzyszy obraz. W  audycjach Radiaprojekt słowo, muzyka i obraz służą przekazaniu ważnych spostrzeżeń audiowizualnych, poczynionych na terenie całego kraju i za granicą. 11 listopada 2006 r. komputery Radiaprojekt zainstalowane zostaną w Pracowni Piksel w Warszawie. Audycja dotyczyła będzie badań z zakresu psychoarchitektury wielkich miast. Po raz pierwszy audycji Radiaprojekt wysłuchała 16 października 2002 roku publiczność zgromadzona w warszawskiej Galerii OFF.
design: Studio Bakalie wykonanie: jakubarteria.art.pl banery i animacje - OSTY studio(2005) ©2005-07 Arteria